Covid-19 Ve Danimarka Vize Başvuruları

danimarka covid kriterleri

Tüm diğer ülkeler gibi Danimarka da Covid-19 salgını sebebiyle vize başvuruları konusunda sağlam önlemler alıyor.

Vize alımı durdurma, uçuş seferleri iptali gibi birçok önlemle vatandaşlarının ağlığını koruyup salgını bir an önce atlatmaya çalışan Danimarka, Avrupa ülkeleri arasında en sıkı duran ve bu duruşunu vaka ve ölü sayılarında da kanıtlayan bir ülke.

Özellikle virüsün yayılma hızının düştüğü bu dönemlerde insanlarda oluşabilecek rehavete karşı da yine onların iyiliği için bazı yasal kısıtlamalar getiriliyor.

An itibariyle vize başvurusu durdurulan Danimarka için normal şartlar altında vize başvurusu için gereksinimleri aşağıda derledik.

Danimarka Vize Başvurusu İçin Gerekenler

Pek çok ülkede olduğu gibi Danimarka da vize başvurularında belirli alanlarda bazı belgeler istemektedir. Vize ücretini İstanbul/Şişli adresinde bulunan Danimarka Başkonsolosluğu üzerinden yatırdıktan sonra aşağıdaki belgeleri teslim etmeniz gerekir.

  • Pasaport
  • Danimarka vize başvuru formu
  • 2 Adet biometrik fotoğraf
  • Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi
  • Danimarka seyahatinizde kullanacağınız konaklama bilgileri
  • Son 3 aya ait olacak şekilde düzenlenmiş maaş bordrosu.(Islak imzalı, kaşeli)
  • Resmi Gazete İlanı Kopyası
  • Orijinal Faaliyet Belgesi
  • SGK İşe Giriş Belgesi

Covid-19 Ve Danimarka Vize Başvuruları

Danimarka, giriş kısıtlamaları kapsamında tüm giriş-çıkışları kapatmış durumda. Bu süreçte yeni vize başvurusu işlemi yapılmamasının yanı sıra, 19 Mart 2020 tarihinden önce yapılmış vize başvuruları değerlendirilecektir.

Türkiye başvuru merkezleri de bir sonraki duyuruya kadar şimdilik askıya alınmış durumda. Halihazırda Danimarka giriş vizesi bulunanlar dahil şu anlık Danimarka sınırları dahilinde hiçbir giriş çıkış kabul edilmiyor.

Öncelikli işleri olan yabancı uyruklu vatandaşların, gerekli belgeleri temin ederek giriş çıkışlarda kolaylık hizmetine tabi tutuluyorlar.

Covid-19 tedbirleri kapsamında yapılan vize başvuruları için gönderilmesi gereken pasaport ve diğer belgeleri kurye aracılığı ile gönderilmesi kararı alındı. Anlaşmalı kurye firmalarıyla uygun fiyata güvenilir olarak gönderim işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra vize başvurusu işlemini Covid-19 salgını geçtikten sonra öncelikli olarak tamamlamak isteyenler, şimdiden internet üzerinden gerekli belgeleri temin edebilir, sıra numaralarını alarak kurye aracılığı ile gerekli yerlere belgelerini ulaştırabilirler.

Salgın sonrasında açılan vize başvurularında, öncelikli sıraya sahip olabilmek için bu tür işlemleri şimdiden halletmeniz, sizin lehinize olacaktır.

Danimarka Vize Başvuru ve Covid-19 S.S.S

Danimarka Covid-19 Koşulları Nelerdir?

Danimarka’ya giriş hakkında önemli Danimarka’ya girişte test ve izolasyon için artık yasal gereklilikler var. Yurtdışı seyahatinizden eve döndüğünüzde nasıl davranmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgiyi coronasmitte.dk adresinden okuyabilirsiniz. Danimarka’ya girişle ilgili sorular Ulusal Polise yöneltilmelidir. Ulusal Polisin COVID-19 web sitesinde Danimarka’ya giriş kısıtlamalarıyla ilgili soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Danimarka’ya girişle ilgili olarak Polis yardım hattına da başvurabilirsiniz: +45 7020 6044. Danimarka’ya girişte test ve izolasyonla ilgili yasal gereklilikler getirilmiştir. Danimarkalı Yetkililerin Ortak Web Sitesinde daha fazlasını buradan okuyun. Danimarka’ya girişle ilgili sorular Danimarka Ulusal Polisine yöneltilmelidir. Danimarka Polisi Varış Yardım Hattını +45 7020 6044 numaralı telefondan arayın. Vize işlemleri Şu anda Danimarka’ya ancak değerli bir amacınız varsa girebilirsiniz. Danimarka Polisinin web sitesinde neyin değerli bir amacı oluşturduğu hakkında daha fazla bilgi edinin. Not: Değerli amaçların 9 Ocak – 20 Nisan 2023 tarihleri ​​arasında daha da kısıtlandığını unutmayın

Danimarka Covid-19 testi istiyor mu?

Danimarka seyahatlerinde Covid-19 testi olmak gereklidir.

Danimarka Seyahatleri Açık mı?

Şu anda Türkiye’den Danimarka’ya seyahat etmek isteyen kişiler Schengen vize başvurusu yapabilmektedir.