Covid-19 Ve Danimarka Vize Başvuruları

Covid-19 Ve Danimarka Vize Başvuruları

Covid-19 Ve Danimarka Vize Başvuruları

Tüm diğer ülkeler gibi Danimarka da Covid-19 salgını sebebiyle vize başvuruları konusunda sağlam önlemler alıyor.

Vize alımı durdurma, uçuş seferleri iptali gibi birçok önlemle vatandaşlarının ağlığını koruyup salgını bir an önce atlatmaya çalışan Danimarka, Avrupa ülkeleri arasında en sıkı duran ve bu duruşunu vaka ve ölü sayılarında da kanıtlayan bir ülke.

Özellikle virüsün yayılma hızının düştüğü bu dönemlerde insanlarda oluşabilecek rehavete karşı da yine onların iyiliği için bazı yasal kısıtlamalar getiriliyor.

An itibariyle vize başvurusu durdurulan Danimarka için normal şartlar altında vize başvurusu için gereksinimleri aşağıda derledik.

Danimarka Vize Başvurusu İçin Gerekenler

Pek çok ülkede olduğu gibi Danimarka da vize başvurularında belirli alanlarda bazı belgeler istemektedir. Vize ücretini İstanbul/Şişli adresinde bulunan Danimarka Başkonsolosluğu üzerinden yatırdıktan sonra aşağıdaki belgeleri teslim etmeniz gerekir.

  • Pasaport
  • Danimarka vize başvuru formu
  • 2 Adet biometrik fotoğraf
  • Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi
  • Danimarka seyahatinizde kullanacağınız konaklama bilgileri
  • Son 3 aya ait olacak şekilde düzenlenmiş maaş bordrosu.(Islak imzalı, kaşeli)
  • Resmi Gazete İlanı Kopyası
  • Orijinal Faaliyet Belgesi
  • SGK İşe Giriş Belgesi

Covid-19 Ve Danimarka Vize Başvuruları

Danimarka, giriş kısıtlamaları kapsamında tüm giriş-çıkışları kapatmış durumda. Bu süreçte yeni vize başvurusu işlemi yapılmamasının yanı sıra, 19 Mart 2020 tarihinden önce yapılmış vize başvuruları değerlendirilecektir.

Türkiye başvuru merkezleri de bir sonraki duyuruya kadar şimdilik askıya alınmış durumda. Halihazırda Danimarka giriş vizesi bulunanlar dahil şu anlık Danimarka sınırları dahilinde hiçbir giriş çıkış kabul edilmiyor.

Öncelikli işleri olan yabancı uyruklu vatandaşların, gerekli belgeleri temin ederek giriş çıkışlarda kolaylık hizmetine tabi tutuluyorlar.

Covid-19 tedbirleri kapsamında yapılan vize başvuruları için gönderilmesi gereken pasaport ve diğer belgeleri kurye aracılığı ile gönderilmesi kararı alındı. Anlaşmalı kurye firmalarıyla uygun fiyata güvenilir olarak gönderim işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra vize başvurusu işlemini Covid-19 salgını geçtikten sonra öncelikli olarak tamamlamak isteyenler, şimdiden internet üzerinden gerekli belgeleri temin edebilir, sıra numaralarını alarak kurye aracılığı ile gerekli yerlere belgelerini ulaştırabilirler.

Salgın sonrasında açılan vize başvurularında, öncelikli sıraya sahip olabilmek için bu tür işlemleri şimdiden halletmeniz, sizin lehinize olacaktır.

Danimarka Vize Başvuru Soruları

Danimarka Vize Başvurusu Neden Reddedilir?

Konsolosluğa yapılan vize başvurusu evraklarında eksik belge, hatalı bilgiler vb. olduğunda başvuru kabul edilmeyebilir. Vize için gerekli dokümanlar doğru şekilde hazırlandıktan sonra başvuru tekrarlanabilir.

Danimarka Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Danimarka vize başvuru formu, İngilizce ve Danca olmak üzere doldurabilir. Türkçe doldurulmamalıdır. Danimarka vize başvuru formunun doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanılır, büyük harflerle yazılır ve başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekler. Form doldurulduktan sonra biyometrik fotoğrafınızı formun fotoğraf kutucuğuna yapıştırarak ve vize başvuru formunun altına imza atarak başvuru formu doldurma işlemi tamamlanır.

Danimarka Vize Başvuru Formu Nedir?

Danimarka vize başvuru formu, uluslararası prosedürler için kullanılan resmî belgedir. Amacına ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulmadığı takdirde verilen sahte bilgilerin bir suç olarak işleneceği unutulmamalıdır. Danimarka vize başvuru formunda belirtilen sahte ve eksik bilgiler Danimarka vize işlemlerinizin iptal edilmesinin yanı sıra ceza almanıza sepet olacaktır.

Give a Comment